“Tõlgitud mälu” loengusari: Dr Kinga Polynczuk-Alenius

Kinga Polynczuk-Alenius, Helsinki Collegium for Advanced Studies
Palimpsestic Memoryscape: Heterotopias, “Multiculturalism”, and Racism in the Polish Cityscape

19. oktoober 2021 16.00 (EEST)
Tallinna Ülikool (online)
Registreeri loengule siin.
NB! Loeng on inglise keeles.

Kinga Polynczuk-Alenius

Kinga Polynczuk-Alenius uurib Kirde-Poola suurima linna Białystok palimpsestilist mälumaastiku, et tuua tähelepanu Poolas toimuvale heitlusele kahe mälurežiimi vahel: deklaratiivne “multikulturalism” ja rassism. Polynczuk-Alenius kasutab teoreetilise vahendina heterotoopia mõistet ja meetodina jalutamist, et uurida Juudi pärandi rada (Jewish Heritage Trail) kui katset taaselustada mälusestused endisaegsest multietnilisusest ja seeläbi vermida linnale uus multikulturaalne bränd. Analüüsides juudijärgseid kohti, mis asuvad pärandi rajal – mis on kõik omistatud, kustutatud või/ja marginaliseeritud -, näitab Polynczuk-Alenius, et uus “multikultuurne” mälurežiim on läbistatud rassismist, sest see taastoodab minevikus asetleidnud rahvastevahelisele suhtlusele omast ebavõrdsust ja segregatsiooni.
Kinga Polynczuk-Alenius on järeldoktor meedia ja kommunikatsiooni valdkonnas Helsingi Ülikoolis. Varasemalt on ta uurinud eetilist kaubanduskommunikatsiooni ning hetkel töötab ta projekti kallal, mis uurib vahendatud rassismi ja natsionalismi Poolas. Tema artikleid on avaldatud mitmete teadusalade ajakirjades, näiteks “Nations and Nationalism”, “Globalizations”, “International Journal of Cultural Studies”, “Journal of Nonprofit & Public Sector Marketing” ja “Media and Communication”.