Üritused

Toimunud sündmused

Eneken Laanes osaleb veebinaris ‘Polariseerunud minevikud’ Stockholmi Ülikoolis

13 January 2021

Veebilehele

Veebinari eesmärk on panna alus uuele uurimisprogrammile, mis uurib keerulisi suhteid pärandi ja poliitilise polariseerumise vahel. Eneken on loodava uurimisprogrammi rahvusvahelise nõuandva kogu liige. Read more ...

Veebinari eesmärk on panna alus uuele uurimisprogrammile, mis uurib keerulisi suhteid pärandi ja poliitilise polariseerumise vahel. Eneken on loodava uurimisprogrammi rahvusvahelise nõuandva kogu liige.

Loe vähem

Dr Margaret Comer esineb virtuaalse ettekandega Ajaloolise Arheoloogia Seltsi 2021. aasta konverentsil

8 January 2021

Veebilehele

Paneel ‘Välitööd pandeemia ajal: Tehes välitööd pandeemia tingimustes’ ‘käsitleb nii uusi kui ümberkorraldatud metodoloogilisi lähenemisi arheoloogilistele välitöödele üleilmse pandeemia tingimustes’. Margareti ettekanne ‘Muutuv mälestamine: Nõukogude massirepressioonide mälestamine kohapeal ja digitaalselt COVID-19 tingimustes’’ keskendub sellele, kuidas pandeemia on muutnud kohtumisi Nõukogude repressioonide tumeda pärandi mälestuspaikades Moskvas, võttes vaatluse alla nii kohad enesed kui ka nende mälestuste […] Read more ...

Paneel ‘Välitööd pandeemia ajal: Tehes välitööd pandeemia tingimustes’ ‘käsitleb nii uusi kui ümberkorraldatud metodoloogilisi lähenemisi arheoloogilistele välitöödele üleilmse pandeemia tingimustes’. Margareti ettekanne ‘Muutuv mälestamine: Nõukogude massirepressioonide mälestamine kohapeal ja digitaalselt COVID-19 tingimustes’’ keskendub sellele, kuidas pandeemia on muutnud kohtumisi Nõukogude repressioonide tumeda pärandi mälestuspaikades Moskvas, võttes vaatluse alla nii kohad enesed kui ka nende mälestuste taju ja levitamise. Digitaalseid platvorme ja võrgustikke on juba varem kasutatud sellise ajaloolise, mälestusliku ja poliitilise informatsiooni levitamiseks, millel on risk saada teistes meediates poliitiliselt tsenseeritud. Ettekanne uurib, kuidas on muutunud huvigruppide, aktivistide ja valitsuse suhtumine Nõukogude repressioonide digitaalsesse mäletamisse nüüd ja mida need muutused tähendavad massirepressioonide pärandi seisukohalt.

Loe vähem

Eneken Laanes on peaesineja Põhjamaade mälu-uuringute konverentsil Lundi Ülikoolis

29-30 October 2020

“Tõlgitud mälu” kaaskorraldamisel toimub Lundi Ülikoolis konverents “Performing the Documentary in Post-Communist Art and Culture”

16-18 October 2020

Konverents on edasi lükatud 21.–23. maile 2021 Read more ...

Konverents on edasi lükatud 21.–23. maile 2021

Loe vähem

Margaret Comer esineb Mälu-uuringute Assotsiatsiooni nõukogudejärgsete ja võrdlevate mälu-uuringute töörühma esimesel aastakonverentsil

21 September - 1 October 2020

Veebilehele

Margareti ettekanne pealkirjaga “Heritagescapes of repression: legacies of mass violence in contemporary Russia” uurib nelja Venemaal Moskvas asuva Nõukogude repressioonide mälupaiga kontseptuaalseid pärandimaastikke. Ta vaatleb, kuidas neis paikades kujutatakse (või ei kujutata) ohvreid ja kurjategijaid, ja tutvustab oma teoreetilist mudelit ‘leinatavusest’ (mis on inspireeritud Judith Butleri samanimelisest teooriast) ja ‘süüdistatavusest’. Read more ...

Margareti ettekanne pealkirjaga “Heritagescapes of repression: legacies of mass violence in contemporary Russia” uurib nelja Venemaal Moskvas asuva Nõukogude repressioonide mälupaiga kontseptuaalseid pärandimaastikke. Ta vaatleb, kuidas neis paikades kujutatakse (või ei kujutata) ohvreid ja kurjategijaid, ja tutvustab oma teoreetilist mudelit ‘leinatavusest’ (mis on inspireeritud Judith Butleri samanimelisest teooriast) ja ‘süüdistatavusest’.

Loe vähem

Eneken Laanes on kutsutud esinema konverentsile “The Other Europe: Changes and Challenes since 1989” Yale’i Ülikoolis

11-12 September 2020

Veebilehele

prof Violeta Davoliūtė avalik loeng “Multidirectional Memory: Lithuanian Jews and the Soviet Deportations of June 1940s”

20 February 2020

Veebilehele

Eneken Laanes esineb ettekandega “Laager Jaan Krossi loomingus” Jaan Kross mälestuskonverentsil “Köielkõndija: Jaan Kross 100”

19 February 2020

Veebilehele

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.