Projektil on kolm peamist uurimisuunda:

Mäluvormid

Milliseid mäluvorme kasutatakse Ida-Euroopa Teise maailmasõja ja sotsialismi pärandi mõistetavaks tegemiseks globaalsel areenil? Kuidas erinevad mäluvormid lihtsustavad või takistavad mälestuste rahvusvahelist levikut? Kuidas kultuurideülesed mäluvormid suhestuvad erinevate Ida-Euroopa riikide rahvusnarratiivide ja mälupoliitikaga?

Esteetiliste mäluaktide vastuvõtt

Kuidas mõelda kunstiteoste poolt tekitatud ühiskondlikest debattidest kui mälumeediumist? Mille poolest erinevad 20. sajandi ajalugu käsitlevate filmide, kirjanduse ja kunsti kohalikud ja rahvusvahelised lugemis- ja tõlgendusviisid? Ja mida ütlevad need tõlgendusviisid ütlevad hõõrdumiste kohta kohaliku ja üleilmse kultuurimälu tasandite vahel?

Piiride nihutamine

Kas saame mõelda Ida-Euroopast endast kui rahvusteülesest mäluruumist? Mil määral leidub selles mäluruumis sarnaseid julgustavaid või heidutavaid arenguid? Kuidas saavad kunstid aidata kaasa kogukondade vahelisele üksteisemõistmisele kohalikul, riiklikul, regionaalsel ja globaalsel tasandil? Milliseid uusi maailmakodanikuks olemise viise nad pakuvad?

Otsime vastust neile küsimustele uurides erinevate Kesk- ja Ida-Euroopa maade romaane, filme ja kunsti ja neid omavahel võrreldes. Täpsemalt vaata Inimesed.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.