People

Tagasi

Dr Margaret Comer

Järeldoktor

Kontakt
Humanitaarteaduste Instituut
Tallinna Ülikool
Uus-Sadama 5, 10120, Tallinn
E-mail: margaret.a.comer@gmail.com

Haridus

2019 PhD, arheoloogia ja pärandiuuringud, Cambridge’i ülikool

Teadustöö

Margareti uurimistöö kesksed teemad on massirepressioonide pärand, nõukogudeaegne ja – järgne mälukultuur ja kultuuripärand, lein ja mälu ning konfliktne mälu. Teda huvitab, kuidas repressioone kogenud ühiskonnad kujutavad kannatust, kaotust, kuritegusid ja nende ohvreid massivägivalla mälestuspaikades. Tema eesmärk on uurida, kuidas mineviku vägivalla pärandit saab kasutada kättemaksu vältimiseks, aga ka nüüdisaegse vägivalla jätkamiseks.

Lisaks uurib ta massivägivalla mälestuspaikade säilitamist ja turismi, materiaalsust ja mälu, pärandi ja kliimamuutuse seost.

Aastatel 2019-20 oli ta projekti “Mälestuspaikade kaitse: IHRA hea tava harta” teadusassistent. Seda interdistsiplinaarset projekti rahastas Holokausti Mälestamise Rahvusvaheline Ühendus (IHRA). Projekti eesmärgiks on määratleda riske, mis ohustavad holokausti mälestuspaiku ja formuleerida hea tava nende kaitsmiseks. Ta jääb seotuks projektiga kuni 2023. aastani. Tema doktoriõpet (2015–19) rahastas Gates Cambridge Trust.

Publikatsioonid

Erinumbrid

2018
(koos Pablo Alonso Gonzálezi, Dacia Viejo Rose ja Tom Crowley’ga) Temaatiline blokk: Heritage, Revolution and the Enduring Politics of the Past. –
International Journal of Heritage Studies 25(5).

2017
(koos J. Eva Meharry ja Rebecca Habouchaga) On the Edge of the Anthropocene? Modern Climate Change and the Practice of Archaeology. –
Archaeological Review from Cambridge 32.2.

Artiklid

2019
Heritagization of the Gulag: A Case Study from the Solovetsky Islands. – M.L. Stig Sørensen, D. Viejo-Rose, and P. Filippucci (toim.), Memorials in the Aftermath of Armed Conflict: From History to Heritage.
Basingstoke: Palgrave Macmillan, lk. 95–125.

2018
(koos Pablo Alonso Gonzálezi, Dacia Viejo Rose ja Tom Crowley’ga) Introduction: heritage and revolution – first as tragedy, then as farce? –
International Journal of Heritage Studies 25(5), lk 469–477.
DOI: https://doi.org/10.1080/13527258.2018.1509231.

2017
Uncovering violent narratives: the heritage of Stalinist repression in Russia since 1991. – M. Frihammar and H. Silverman (toim), Heritage of Death: Landscapes of Emotion, Memory and Practice.
London: Routledge, lk 164–177.

2017
Harald Bluetooth’s Welfare State: The Archaeology of Danish Royalty and Democracy. –  A. Brooks ja N. Mehler (toim), The Country Where My Heart Is: Historical Archaeologies of Nationalism and National Identity.
Gainesville: University Press of Florida, lk 202–221.

Tagasi

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute küpsiste kasutamisega. Kui soovite keelata küpsiste salvestamist teie seadmesse, kohandage palun oma brauseri turvaseadeid.